Ronnie Flex zorgde eerder dit jaar voor een hoop ophef toen hij de disstrack '
Kees Closed' maakte richting Top Notch. Ronnie deed dit nadat hij een rechtszaak had verloren van het platenlabel.
`Na een maand radiostilte reageerden Jiggy Djé en Sticks ineens op de track van Ronnie Flex met '
Pincodes'. Zij deden uit naam van Top Notch om de naam en reputaties van het platenlabel te verdedigen en ook
Hef deed zijn zegje, door middel van een voice memo, op de track.
Nog geen 24 uur later, vanaf zijn vakantie adres, kregen veteranen Jiggy Djé, Sticks en Hef de tweede disstrack te verduren van Ronnie Flex. Op de track steekt Ronnie de Opgezwolle klassieker 'Gekkenhuis' in nieuw jasje en haalt hij vlijmscherp uit.
Aanbevolen Video
Scroll om verder te lezen
In de nieuwe aflevering van
Rookworst de Podcast krijgt Hef in de slotminuten van Moski en Qucee de vraag waar de disstrack naar Ronnie Flex blijft. Een lachende Hef antwoordt al heel snel met de mededeling dat de disstrack niet komt. Waarop Moski vraagt waarom die niet komt en wat hij van de disstrack van Ronnie Flex vindt.
"Ik vind het wel een hele goeie disstrack. Eerlijk. Als liefhebber van hiphop," vertelt Hef voor hij uitlegt waarom er geen disstrack terugkomt naar Ronnie Flex. "Om dat het niet mijn fitie (lees: ruzie) is. Het is heel raar gelopen. Het is gewoon van stuur een memo, ik stuur een voice memo 'panchi' (lees: dronken) en had er niet bij nagedacht."
Moski, die aandachtig luistert naar Hef, vraagt gelijk of de intentie voor de memo wel voor Ronnie Flex was. "Nee", antwoordt Hef gelijk. "Als je Bundy een klein beetje kent dan had ik al nagedacht over dat en dan had ik in een half uur erop gereageerd."
Lusho vraagt daarop aan Hef wat hij er dan van vindt dat de voice memo zomaar gebruikt is in de track. "Daar kan ik heel veel over nadenken. Wat mijn conclusie is, is dat het gewoon heel ongelukkig is gelopen. Ik heb heel vaak die dans ontsprongen en dit is iets wat ik gewoon niet had moeten doen."
Hierop vraagt Moski ter bevestiging aan Hef dat als het niet zijn intentie was waarom hij het dan niet had moeten doen. "Mijn intentie was zeg maar het is Jiggy. Jiggy gaat zeg maar nooit iets zeggen wat buiten de lijntjes gaat," legt Hef nader uit. "Misschien had ik zelf kunnen letten op wat ik gezegd had. Dit is niet iets wat je zeg maar in veertig takes doet."
Opmerkelijk aan het verhaal van Hef is dat hij laat weten dat de track vanuit Jiggy Djé en Sticks niet gezien moest worden als een disstrack. "Dit is hoe mensen van vroeger denken. Er is niet een naam genoemd en dat is hetzelfde bij mij. Als ik zeg maar het gevoel had van ik moet jumpen dan had ik een verse gedaan."
Moski vraagt daarop of de track 'Pincodes' was gedropt als Ronnie Flex nooit 'Kees Closed' had uitgebracht. Deze vraag negeert Hef. Wel laat Hef weten dat hij Ronnie Flex heeft gesproken en dat ze alles uitgesproken hebben. "Ik heb hem gewoon gebeld en gezegd van 'dit is de situatie'. Van mij ga je niks horen en ik had het niet moeten doen."