Quincy Promes bekeert tot de Islam en verandert voornaam: “Zijn leven ging bergafwaarts…”

25 mrt , 16:15 SPORTS
schermafbeelding 2025 01 04 om 175813

Oud-Ajax-speler Quincy Promes heeft opnieuw belangrijke stappen gezet in zijn geloofsovertuiging. Eerder zei hij al in de gezamenlijke track ‘Vloek’ met Fatah dat hij zijn naam zou veranderen: “Want zou je in mijn schoenen staan, QP is verleden tijd en Mohammed is mijn nieuwe naam.” Nu heeft de aanvaller zijn belofte waargemaakt en definitieve stappen gezet richting het geloof.

Vrienden van de aanvaller bevestigen tegenover het Russische medium Mash dat Promes zich heeft bekeerd tot de islam. In een korte video die op het kanaal van Mash is verschenen, is Promes te zien in een moskee in Dubai, waar hij nu verdergaat onder de naam Mohamed.

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen

"Quincy had het gevoel dat zijn leven bergafwaarts was gegaan vanwege zijn criminele verleden en wilde alles veranderen", vertelt een bekende uit zijn omgeving tegen Mash. Promes sprak in de moskee de geloofsbelijdenis uit, de zogenoemde sjahada.

Ondertussen blijft de juridische situatie van Promes onzeker. In Nederland is hij veroordeeld tot een gevangenisstraf van 7,5 jaar. Zes jaar voor mogelijke betrokkenheid bij drugssmokkel en anderhalf jaar omdat hij zijn neef zou hebben neergestoken. In beide zaken is hij in hoger beroep gegaan. Er is nog geen doorbraak in zijn zaak, ondanks het uitleveringsverdrag tussen Nederland en de Verenigde Arabische Emiraten, waar Promes momenteel verblijft.

HET LAATSTE NIEUWS

schermafbeelding 2025 04 14 om 235431

Chief Keef onder vuur nadat Bhad Bhabie onthult dat ze op 16-jarige leeftijd een relatie met de rapper had

NEWS14 apr, 23:58
shutterstock 2300195565

'Ajax en Brian Brobbey zijn het eens over een zomers vertrek'

NEWS14 apr, 23:29
schermafbeelding 2025 04 14 om 212639

Na Young Ellens doet ook Vic9 mee aan Boxing Influencers achtmanstoernooi voor een prijzenpot van 100.000 euro

NEWS14 apr, 22:56
schermafbeelding 2025 04 15 om 130454

Het zit Boef opnieuw niet mee als hij met autopech langs de weg belandt, fans bieden massaal hulp aan

NEWS15 apr, 13:07
shutterstock 2598117989

Aanvaring Bellingham en Rüdiger tijdens training: Spanningen lopen op bij Real Mad in aanloop naar cruciale wedstrijd

NEWS15 apr, 14:00