Dieven weten voor miljoenen aan Nike sneakers buit te maken bij treinovervallen

25 feb , 12:17 NEWS
shutterstock 2510340855
Een bende dieven hebben in de Amerikaanse staten Californië en Arizona negen treinovervallen gepleegd en hierbij ruim 1,9 miljoen euro aan Nike sneakers buitgemaakt. Dit nieuws maakt persbureau AP vandaag bekend.
Op 13 januari van dit jaar wisten de verdachten de luchtremslang van een trein door te snijden die door afgelegen gebied in Arizona reed. De dieven gingen toen met 1900 paar nog niet eerder uitgebrachte Nike schoenen hebben weten te bemachtigen. Deze overval had een waarde van ruim 420.000 euro en bestond voor een groot deel uit de Jordan 4 samenwerking met Amerikaanse BMX’er Nigel Sylvester.

Aanbevolen Video

Scroll om verder te lezen

Voor de overval van 13 januari zijn elf mensen aangehouden. De verdachten konden worden opgespoord, omdat ze volgapparatuur in de schoenendozen hadden geplaatst. 
In november vond een zelfde soort overval plaats en werd 180 paar buitgemaakt. Het ging toen om nog niet uitgebrachte Jordan 11 Retro Legend Blue-modellen. Bij twee andere overvallen werd er meer dan 584.000 euro aan Nikes gestolen. Hiervoor werden ook acht mensen opgepakt.